Pazartesi
Sıcak
23°C | 38°C
Salı
Açık
23°C | 34°C
Çarşamba
Açık
23°C | 34°C

Köyceğiz Kordonunda Bir Uçtan Diğer Uca Kadar Gölün Dip Temizliği Operasyonu!(19 Haziran 2019)

Köyceğiz Kordonunda Bir Uçtan Diğer Uca Kadar Gölün Dip Temizliği Operasyonu!(19 Haziran 2019)

Köyceğiz Belediye Başkanımız Kamil Ceylan'ın talebi üzerine Dalko Su Ürünleri Koop. Bşk. Arif Yalılı, başkanın ricasını dikkate alarak, Köyceğiz kordonunu bir uçtan diğer uca kadar gölün dip temizliğine 19 Haziran 2019 Çarşamba günü Dalko ekipleri tarafından başlandı. Köyceğiz Belediye Başkanımız Kamil Ceylan Dalko Su Ürünleri Koop. Bşk. Arif Yalılı temizlik çalışmalarını yerinde takip ettiler.

Dalko Su Ürünleri Koop. Personelleri, dalgıçlar ve çöp toplama teknelerinin yardımıyla temizliğe başlandı. Gölden çok sayıda şişe, yabani ot ve metal parçalar gibi birçok atık malzeme çıkarıldı.

Göl temiz olursa turizm, tarım, balıkçılık, ekonomi ve doğa olur diyen Başkan Ceylan; Dalko Su Ürünleri Koop. Bşk. Arif Yalılı’ ya ricamı dikkate aldığı için çok teşekkür ediyorum. Geçen yıl Köyceğiz Turizm ve Doğayı Koruma Derneği’nin girişimi ile Köyceğiz’de temel amacı farkındalık oluşturmak olan su altı ve kıyı temizliği yapılmıştı. Bu yıl Köyceğiz Gölü; Bu yıl Dalko Ekip arkadaşlarımızın katkılarıyla; kordonumuz eski berraklığıyla halkımızın hizmetine açılacak. Yaptığımız bu temizlik hareketi ile hem görüntü kirliliği ortadan kalkıyor, hem de şehrimiz daha temiz bir görüntüye kavuşuyor. Her şey daha da güzel ve yaşanabilir bir Köyceğiz için… Vatandaşlarımızın daha duyarlı olmasını, artıklarını bidonlara atmasını veya poşetleyerek bidonların yanına bırakmasını bekliyoruz. Çöpü olduğu yerde bırakmayalım ki, başka birisi geldiği zaman orayı temiz bulsun. Başkan Arif Yalılı’ ya ve ekibine Köyceğiz’e yapmış olduğu bu duyarlı davranışları adına çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Köyceğiz Gölü için üzerimize düşen görevi yapacağız diyen DALKO Su Ürünleri Koop. Bşk. Arif Yalılı’ nın yaptığı konuşmasında; ”Köyceğiz’i çok farklı seven biri olarak, burada çok özel görevlerimizin olduğu bilinciyle yetkili arkadaşlarımızla bir araya geldik. Vatandaşlarımızdan tek isteğimiz, belirlenen kurallara uymaları, çevre sağlığı ve temizliğine gerekli hassasiyeti göstererek, şehrimize sahip çıkmalarıdır. Geleceğimiz olan çocuklarımıza daha yeşil, daha temiz ve daha yaşanır bir kent bırakmak hepimizin görevi.” dedi.

Copyrigt © 2016 Köyceğiz Belediye Başkanlığı