Cuma
Parçalı Bulutlu
19°C | 32°C
Cumartesi
Parçalı Bulutlu
19°C | 34°C
Pazar
Parçalı Bulutlu
19°C | 33°C

Köyceğiz Belediyespor Erkek Güreş Takımı Türkiye Şampiyonası’ndan 3 Madalya İle Döndü…(17 Haziran2019)

Köyceğiz Belediyespor Erkek Güreş Takımı Türkiye Şampiyonası’ndan 3 Madalya İle Döndü…(17 Haziran2019)

11-15 Haziran 2019 tarihleri arasında Ankara Taha Akgül Spor Salonu’nda yapılan yaklaşık 650 sporcunun katılım sağladığı 11-13 Yaş Minik Erkekler Grekoromen Türkiye Şampiyonası’ndan, Köyceğiz Belediyespor Erkek Güreş Takımı 3 madalya ile geri döndü.

Ankara’da düzenlenen müsabakalarda; Zeytinalanı’ndan 44 kg da Türkiye 3.sü Kenan Eygi Bronz Madalya, Hamitköy’den 48 kg Türkiye 5.si Turgut Rasim Demir, Köyceğiz’den 57 kg Bronz Madalya Türkiye 3.sü Kazım Güven oldu.

Güreş Antrenörü Kürşat Çimen; Muğla’mızın yaklaşık 36 bin nüfusuna sahip şirin ve güzel ilçemiz Köyceğiz’imizin çocuklarından; bireysel sporların en zorlarından biri olan güreş spor dalında; Türkiye Güreş Şampiyonası’ndan aldıkları 3 madalya beni çok mutlu etti. Burada çalışmalara başlayalı yaklaşık 2 yıl oldu ve yavaş yavaş meyvelerini almaya başladık . Amacımız Köyceğiz’imizin çocuklarını kötü alışkanlıklardan uzak tutup spor ile bağdaştırıp başarılı nesiller yetiştirmeye hedefliyoruz. Umarım bundan sonrada Köyceğiz’imizin çocuklarından daha nice şampiyonluklar ve madalyalar elde ederiz. Bu başarılarından dolayı sporcularımı kutluyorum, başarılarının devamı diliyorum. Katkıları ve destekleri ile bizi hiçbir zaman yalnız bırakmayan Köyceğiz Belediye Başkanı’mız Kamil Ceylan’a bize vermiş olduğu emeklerinden dolayı çok teşekkür ederiz”dedi.

Copyrigt © 2016 Köyceğiz Belediye Başkanlığı