Salı
Çok Bulutlu
8°C | 19°C
Çarşamba
Parçalı Bulutlu
7°C | 20°C
Perşembe
Parçalı Bulutlu
8°C | 20°C

Köyceğiz Belediye Meclisi, 'Barış Pınarı Harekât'ına Destek İçin Olağanüstü Toplandı.(21.10.2019)

Köyceğiz Belediye Meclisi, 'Barış Pınarı Harekât'ına Destek İçin Olağanüstü Toplandı.(21.10.2019)

Köyceğiz Belediye Meclisi, ‘Barış Pınarı Harekâtına’ destek verilmesi ve dilekçenin görüşülmesi amacıyla Köyceğiz Belediye Nikah Salonunda olağanüstü toplantı gerçekleştirildi . Köyceğiz Belediye Başkanı Kamil Ceylan başkanlığında toplanan Mecliste, bütün partiler birlik ve beraberlik örneği gösterdi .

Başkan Ceylan'ın başkanlığında belediye toplantı salonunda olağanüstü toplanan Köyceğiz Belediye Meclisi, Fırat'ın doğusunda terör örgütleri PKK/PYD/YPG ve DEAŞ'ın varlığını sonlandırmak, üzere başlatılan 'Barış Pınarı Harekatı'na tam destek verdi.

Meclis üyelerinin oy birliğiyle hazırlanan destek bildirisi Köyceğiz Belediye Başkanı Kamil Ceylan tarafından okunarak şu ifadelere yer verildi:
Ülkemiz, Fırat'ın doğusunda terör örgütleri PKK/PYD/YPG ve DEAŞ'ın varlığını sonlandırmak, hudutlarımızın ve halkımızın güvenliğini sağlamak, bir barış koridoru tesis ederek Suriyeli kardeşlerimizin bir an önce kendi topraklarına, evlerine dönüşlerini sağlamak üzere Barış Pınarı Harekâtını başlatmıştır. Öncelikle bilinmelidir ki bu harekât Türkiye için bir tercih değil, zorunluluktur. Çünkü sınırlarımızın hemen yanı başında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunun ülkemiz için oluşturduğu tehdit ortadadır. Bir terör koridoru oluşturma hesaplarını bozan ve geleceğimizi güvence altına alan Barış Pınarı Harekâtı, aynı zamanda tüm bölgeye huzur ve güvenlik vaat etmektedir.Barış Pınarı Harekatı, bölgeye dönük okyanus ötesi dizayn girişimlerine de bir cevap niteliğindedir. Özellikle terör örgütü PKK/PYD/YPG eliyle değiştirilmeye çalışılan bölgenin demografik yapısını gerçek haliyle muhafaza ederek Fırat’ın doğusu başta olmak üzere tüm bölgenin barış ve istikrarına katkı sunacağımıza inanıyoruz. Bölgenin tarihi, toplumsal ve kültürel değerlerine sahip çıkan Türkiye, Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı harekâtlarında olduğu gibi Barış Pınarı Harekâtı bölgesinde de yeni bir iklimin oluşumunu sağlayacaktır.Ülkemizin bu harekât ile gerçekleştirmeyi amaçladığı en önemli hususlardan biri de Suriye’nin toprak bütünlüğünün korunmasıdır. Türkiye başından beri çözümün Suriye’nin toprak bütünlüğünden geçtiğini savunmuştur. Şu anda gerçekleştirilen harekât, bu amaç için önemli bir adımdır. Türkiye Cumhuriyeti, Suriye halkının güvenliğini, refahını ve huzurunu istemektedir. Barış Pınarı Harekâtı bu çerçevede değerlendirilmelidir.Bu çerçevede, Belediye Meclisi olarak, Barış Pınarı Harekâtında ülkemizin ve Kahraman Mehmetçiğimizin yanında olduğumuzu bildiriyoruz. Çünkü söz konusu olan milli güvenliğimizdir, ülkemizin geleceğidir. Harekâtın başarı ile tamamlanacağına yürekten inanıyor, fedakâr askerimize muvaffakiyetler diliyoruz.Bildiri meclis üyelerince oybirliği ile kabul edildi.

Bildirinin okunmasının ardından Toplantıda,aynı zamanda,Türk'ün Türk'ten başka dostu olmadığının önemini vurgulayan Başkan Ceylan,tüm Meclis üyelerine duyarlılıklarından dolayı tek tek teşekkür etti.

Toplantı, Meclis üyelerimizden Zekeriya Erek ve M.Ali Acet'in birlik ve beraberlik örneği gösterdiği konuşmaları ile son buldu.

Copyrigt © 2016 Köyceğiz Belediye Başkanlığı