Cumartesi
Parçalı Bulutlu
20°C | 34°C
Pazar
Az Bulutlu
21°C | 31°C
Pazartesi
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
21°C | 33°C

İlçemiz Köyceğiz'de bu yıl 22'ncisi düzenlenen Üniversiteler Yaşar Sevim Plaj Hentbol Şampiyonası törenle başladı.24.06.2019

İlçemiz Köyceğiz'de bu yıl 22'ncisi düzenlenen Üniversiteler Yaşar Sevim Plaj Hentbol Şampiyonası törenle başladı.24.06.2019

Eski Hükümet Konağı önünde, Atatürk anıtına çelenk konulması ve saygı duruşuyla başlayan organizasyonumuza, Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Ömer İLMAN, Belediye Başkanımız Kamil CEYLAN, Garnizon Komutanı Yüzbaşı İbrahim BAŞTÜRK, İlçe Emniyet Müdürü Yılmaz LİMA, İlçe Jandarma Komutanı V. Mustafa TEN, ve Gençlik ve Spor İlçe Müdürü V.Murat SÖZGEN, Belediye Meclis Üyelerimiz, Başkan Yardımcılarımız, Daire Amirleri,THF Yönetim Kurulu Üyesi Nadi PİRCİ,Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu (TÜSF) Hentbol Teknik Kurul Başkanı Doç. Dr. Serdar ELER, Üniversite öğrencileri, Akademik Hocalar, Hakemler, Sivil Toplum Kuruluşları ve Vatandaşlar katıldı. Devamında Köyceğiz Fen Lisesi Halk Oyunları Ekibi muhteşem bir gösteri sundu.

Muğla Vali Yardımcımız Rıza DALAN İlçe Kaymakamımız Erdinç DOLU,’nun da katılımıyla Köyceğiz kordonunda düzenlenen kortej yürüyüşünün ardından,

Belediyemiz Delta Plajında açılış konuşması yapan Belediye Başkanımız Kamil CEYLAN, “1998 yılında başlamış olduğumuz hentbolu turnuvasında 22.yılına ulaşmış bulunuyoruz. Tüm Üniversite ve spor camiasının kanıksadığı Üniversiteler Plaj Hentbolu Şampiyonası’nın, bu yıl da ev sahipliğimizde yapılacak olmasından onur duyuyor, tüm sporculara hocalarına üniversite yetkililerine federasyonumuzun yetkililerine çok teşekkür ediyorum. Aslında geçen yıl burada konuşmuştuk söz vermiştik. Uluslararası yapmak için. Zagreb’e kaptırdık. İnşallah 2020 de Sayın federasyon yetkililerimizden istirham ediyoruz. Uluslararası şampiyonayı burada yapma imkânına da kavuşuruz. İnşallah Köyceğiz’imizi biraz daha yukarılara taşırız. Gecen yıl hentbolu 1. Lig’ten düşmüştük. Altyapımız olması nedeniyle bu sene hentbol Türkiye 1. Ligine tekrar çıktık. Ben hem antrenörlere hem oyunculara buradan teşekkür ediyorum. Hepinize saygı ve sevgi ile selamlıyorum.” dedi.

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu (TÜSF)Hentbol Teknik Kurul Başkanı Doç. Dr. Serdar ELER yaptığı açılış konuşmasında, “Rahmetli Yaşar Hoca’mın adına siz değerli Köyceğizlilerin desteklerini vermesi rağmen Köyceğiz plaj hentbolu olarak Türkiye de anılmaktadır. Bu sene buraya gelirken ne kadar zorluk çektiklerini biliyoruz. Bazı üniversite katılımlarını iptal ettiler. Ekonomik şartlarından dolayı bu zorluklar içerisinden takımlarını getirebilen turnuvamıza katılan tüm üniversite ve açıktan katılacak olan 5 erkek 5 bayan hentbol takımıza huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum. 22.sini aralıksız yapmaktan gurur duyduğumuz 22 yıldır da Organizasyon Kurulu Başkanı olmaktan çok büyük onur duyarım.”dedi.

Köyceğiz Kaymakamımız Erdinç DOLU, yaptığı konuşmada, “Dünya’nın 252. Türkiye’nin de16. Sakin Şehrine hoş geldiniz. Gerçektende yerel imkânlarla aralıksız bu organizasyonu sürdürmek takdire şayan. Bu nedenle 22 yıldır bu organizasyon da emeği olan başta Köyceğiz belediyemize federasyonumuza ve katılan üniversitemize teşekkür ediyorum. Bu hafta maçların dostça sportmence geçmesi dileğiyle emeği gecen belediyemize federasyonumuza bizlerle birlikte burada hazırlık kampında birada olan Milli Takımımıza teşekkür ediyor, iyi seyirler diliyorum.”dedi.

2-7 Temmuz 2019 tarihleri arasında Polonya’da düzenlenecek olan Avrupa Plaj Hentbol Şampiyonasına katılacak olan Köyceğiz’de kamp yapan Erkek Genç Milli takımı tarafından yapılan gösteri maçı ilgiyle izlendi.
Paylaşma, kaynaşma ve eğlenceyi spor çatısı altında birleştiren şampiyonamız Misafir öğrencilerimizle, Hoş Geldin yemeği devamında İlçemiz Köyceğiz de 03 Haziran tarihinden itibaren Avrupa Plaj Hentbol Şampiyonasına katılacak olan Erkek ve Kadın Genç Milli Plaj Hentbol takımlarımız ile bir araya gelindi. Antrenör ve Millilerimizi tebrik edilerek, müsabakalarında başarılar dilendi. 
Şampiyonamız 28 Haziran 'da sona erecek.

Copyrigt © 2016 Köyceğiz Belediye Başkanlığı