Çarşamba
Az Bulutlu
10°C | 23°C
Perşembe
Az Bulutlu
12°C | 27°C
Cuma
Az Bulutlu
14°C | 28°C

İlçemiz Köyceğiz’ de "12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy" Anıldı.(12.03.2020)

İlçemiz Köyceğiz’ de

İlçemiz Köyceğiz de, İlçe Yürütme Komitesi tarafından hazırlanan " 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü” ve “Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programı ” İlçemiz Halk Eğitim Konferans Salonunda Saat 10.00 ‘ da başladı.

“12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programına”; İlçe Kaymakamımız Hasan Musab Okatan, Köyceğiz Belediye Başkan V. Ömer Ölmez,İlçe Emniyet Müdürü Bülent Ermiş,İlçe Jandarma Komutanı MustafaTen, İlçe Garnizon Komutanı Gökhan Kaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Fazıl Karabağ, Kurum Amirleri, Sivil Toplum Kuruluşları, Okul Müdürleri, Öğretmenler ve Öğrenciler katıldı. Programdan önce Halk Eğitim Merkezi konferans salonunun girişinde Köyceğiz Anadolu Lisesi Görsel Sanatlar öğretmeni Neşe Evci koordinatörlüğünde hazırlanan “Hakk’ın Sesi Mehmet Akif ve Milli Mücadele” temalı resim sergisi gezildi.
İlçemiz Halk Eğitim Konferans Salonunda gerçekleştirilen program, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı. Müftülük tarafından okunan Kur’an Tilaveti’nin ardından Köyceğiz Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Halil İbrahim Kaya tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı. Gösterim ile beraber Oratoryo (şiir,söz koroları ve dramatizasyon gösterisi ile) dinletisi gerçekleştirildi ve Marşlar okundu.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Atatürk İlkeleri Ve İnkılap Tarihi Bölümü Öğretim Görevlisi Osman Köse tarafından “Mehmet Akif Ersoy, İstiklal Marşı ve Milli Mücadele “,Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Görevlisi Dr.Ahmet Vurgun tarafından “Çanakkale ve Gençlik”konularında 13 Mart 2020 Cuma günü saat 10.00’da Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü 15 Temmuz Şehitleri Salonunda konferans verecektir. 02-12 Mart ‘ta uygulamak üzere hafta boyunca okullarda”Hakk’ın Sesi Mehmet Akif” temalı kutlama programı gerçekleşecek ve okul geneli hafta boyunca da şiir okuma yarışmaları,resim yapma,konferans,tiyatro ve dramatizasyon çalışmaları,slayt gösterimleri devam edecektir.

Copyrigt © 2016 Köyceğiz Belediye Başkanlığı