Pazar
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
20°C | 32°C
Pazartesi
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
20°C | 30°C
Salı
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
20°C | 29°C

7.KÖYCEĞİZ MOTOSİKLET FESTİVALİ .(28 Haziran 01 Temmuz 2018)

7.KÖYCEĞİZ MOTOSİKLET FESTİVALİ .(28 Haziran 01 Temmuz 2018)

KÖYCEĞİZ BELEDİYESİ VE EGE YOLCU DERGİSİ KATKILARIYLA GELENEKSEL HALE GETİRİLİP HER YIL DÜZENLENMEKTE OLAN 7.KÖYCEĞİZ MOTOSİKLET FESTİVALİ SONA ERDİ.(28 Haziran 01 Temmuz 2018)

7.Köyceğiz Motosiklet Festivali Muhteşemdi…

Köyceğiz Belediyesi ve Ege Yolcunun ortaklaşa düzenlediği 7.Köyceğiz Motosiklet Festivaline, ülkenin birçok yerinden çok sayıda katılım oldu. Bu yıl Köyceğiz’e giriş kayıtlarına göre 64 kulüp, 2157 motorcu katıldı. Türkiye’nin dört bir yanından gelen motosiklet tutkunları; Köyceğiz ve çevresini gezerek yöre hakkında bilgi sahibi oldular. 30 Haziran 2018 festivalin son günü motosikletçilerin kortejiyle Motor severlerin ve Köyceğiz halkının gönüllerini fethetti. Köyceğiz’de coşkulu bir gün yaşandı. Köyceğiz Belediyesi tarafından kendilerine tahsis edilen kamp alanında, hizmetleri aksatmadan yerine getirilmeye çalışıldı. Yarışmalar, çeşitli eğlencelerin yanı sıra Köyceğiz ve yöresinin tanıtımı için barkovizyon sunumu yapıldı. Her yaştan yüzlerce vatandaşın buluşma noktası olan festival alanı çeşitli kurum, kuruluş ve sivil toplum örgütünün stantları büyük ilgi gördü. Başkan Ceylan tüm stantları gezerek yetkililerden bilgi aldı.

 

Festivalin son günü 30 Haziran 2018 Cumartesi günlük gezi turlarından sonra İlçenin Hükümet Konağı önünde Atatürk Anıtına çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Belediye Başkanı Kamil Ceylan’ın bizzat katıldığı motosikletçilerin korteji sürüşünde vatandaşlar sürücülere alkışlarla sevgi gösterisinde bulundular. Devamında

Köyceğiz Belediyesi Kulak Mesire Kamp alanında Şehitler İçin döktürülen Lokma da büyük takdir topladı. Akşam İllüzyonist İlkay Çiğdem Sihirbaz Gösterisi, Plaket takdimi devamında Grup Zirve Anadolu Rock Konseri ile 28 Haziran 2018 Perşembe günü başlayan 7. Motosiklet Festivali muhteşem bir konserle final yaptı. Gecede Ege Yolcu Motor gurubu başkanı Nadir Şahin “Yapmış olduğumuz etkinlik Köyceğiz’de Ege Yolcu ve Köyceğiz Belediyesinin ortaklaşa düzenlediği bir motosiklet festivali, bildiğiniz gibi etkinlik kapsamı içerisinde konserler düzenlendi. Tüm motorcu kardeşlerime çok teşekkür ediyorum. Tabi uzaktan gelen motorcu sayısı geçtiğimiz yılları katlayarak geçti. Geçen sene 1347 olan sayı bu sene 2 binin üstüne ulaştı. Etkinliğimiz kaza bela olmadan son buldu. Ben burada başta Köyceğiz Kaymakamımıza, Belediye Başkanımıza, İlçe Jandarma Komutanlığına, İlçe Emniyet Müdürlüğüne ve Belediye çalışanlarımıza çok teşekkür ediyorum. Önümüzdeki yıl buluşmak üzere herkese hayırlı yolculuk ve sürüşler diliyorum” dedi.

Belediye Başkanı Kamil Ceylan “Bu yıl Köyceğiz Belediyesi ve Ege Yolcunun ortaklaşa düzenlediği 7.Köyceğiz Motosiklet Festivalimize katılım yoğun oldu. Belediye olarak bizde gerekli desteği verdik. Arkadaşlar gerçekten çevreye duyarlılar. Güvenli bir şekilde bir festivali daha bitirdik. Bu tür etkinlikler ilçemize ivme kazandırıyor. Esnaflarımız ve işletmecilerimize, bu festivalden son derece katkı sağlamaya çalıştık. Bu bağlamda motosiklet festivalinin Köyceğiz’e ekonomik anlamda da katkısı olacağı düşünülerek her yıl artan bir katılım ile devam ettirilmeye çalışılacak. Bende katılımda bulunan tüm arkadaşlara Festivali organize eden Ege Yolcu Motosiklet Grup Başkanı Sayın Nadir Şahin ve ekibine tüm uzak diyarlardan İlçemize gelen tüm motorcu dostlarımıza motosiklet severlere, festivalimize renk katan İllüzyonist İlkay Çiğdem’e ( Sihirbaz Gösterisi),Rock Konseri ile Grup Bandana’ya, Anadolu Rock Konseri ile Grup Dönence’ye, muhteşem Konseri ile Ana Vatan Kıbrıs’dan gelen Grup Zirve Anadolu Rock ve ekibine, bu etkinlikte katkılarını esirgemeyen İlçe Kaymakamımız Sayın Erdinç Dolu’ya, İlçe Emniyet Müdürlüğüne, İlçe Jandarma komutanlığına, Başkan Yardımcılarıma ve Belediyemizin her kademesinde görev alan tüm personelimize etkinliğimiz boyunca konuklarımıza kontenjan açan, Özay Otel’e, tüm Köyceğiz halkıma teşekkür ediyorum. Geleneksel hale gelen her yıl yapılmakta olan Motosiklet Festivalimize katılacak olan tüm Motor Severleri, İlçemiz Köyceğiz’de konuk etmekten ve ağırlamaktan mutluluk duyarız. Amacımız Paylaşma, kaynaşma ve eğlenceyi bir arada tutmaya çalıştığımız Motosiklet Festivalimize 2019 yılında da tüm Motor Severleri, eşsiz doğal güzellikler sunan İlçemiz Köyceğiz’e bekliyoruz. ” dedi.

Copyrigt © 2016 Köyceğiz Belediye Başkanlığı