Cuma
Sıcak
22°C | 38°C
Cumartesi
Sıcak
22°C | 39°C
Pazar
Sıcak
21°C | 38°C

21. TÜRKİYE ÜNİVERSİTELER KÖYCEĞİZ YAŞAR SEVİM PLAJ HENTBOL ŞAMPİYONASI.

21. TÜRKİYE ÜNİVERSİTELER KÖYCEĞİZ YAŞAR SEVİM PLAJ HENTBOL ŞAMPİYONASI.

21. TÜRKİYE ÜNİVERSİTELER KÖYCEĞİZ YAŞAR SEVİM PLAJ HENTBOL VE HATİCE KAYA AÇIK ALAN PLAJ HENTBOL ŞAMPİYONASI SONA ERDİ. (25-29 Haziran 2018)

29 Haziran Cuma günü 22 takımın katılımıyla başlayan turnuvada 264 sporcunun mücadele etti. Final müsabakalarının ardından son buldu.

Köyceğiz Prof. Dr. Yaşar Sevim Üniversiteler Plaj Hentbolu Turnuvasında Üniversiteler Spor Federasyonu Hentbol Teknik Kurulu Başkanı Serdar Eler, 22 takımın katılımıyla gerçekleşen turnuvada 264 sporcunun mücadele ettiğini söyledi. Turnuvanın bu yıl Ülke genelinde yapılan Seçim’in ertesi günü başlayıp, YKS sınavı öncesi bitmesi nedeni ile tüm olumsuzluklara rağmen organizasyona katılımın olmasının kendilerini sevindirdiğini dile getiren Eler, öğrencilerin hentbolun gelişimine katkı sağlamak için ellerinden geleni yaptığını ifade etti.

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu (TÜSF) Hentbol Teknik Kurul Başkanı Doç. Dr. Serdar Eler de turnuvaya katkılardan dolayı Öçalmaz, Dolu ve Ceylan'a plaket takdim etti.

Şampiyonayı değerlendiren Köyceğiz Belediye Başkanı Kamil Ceylan, ‘’İlçemizde bu yıl 21’ncisi düzenlenen Yaşar Sevim Üniversiteler Plaj Hentbol turnuvasını tamamladık. Şampiyona sonucunda başarı elde eden takımlarımızı kutluyorum. Gelecek yılki şampiyonada tekrar buluşmak üzere katılan tüm takımlara teşekkür ediyorum .Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne, İlçe Kaymakamımıza, İlçe Jandarma Komutanına, İlçe Emniyet Müdürlüğüne, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğüne, İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne, İlçe Halk Eğitim Merkezi Halk Oyunu Ekibine, Köyceğiz Belediye Spor Kulübüne, Sivil Toplum Temsilcilerimize, Belediye Meclis Üyelerimize, Mahalle Muhtarlarımıza, Başkan Yardımcılarımıza, Belediye çalışanlarımıza, 5 günlük etkinliğimiz boyunca konuklarımıza kontenjan açan, Kaunos Otel, Panorama Otel, Alila Otel, Özay Otel, RoseApart, Flora Otel, Yakamoz Apart ve Tango Pansiyon işletmecilerine, yine 5 günlük etkinliğimiz süresince bizleri yalnız bırakmayan Yerel Gazetecilerimize ve diğer emeği geçen herkese, katılımlarıyla bizleri onurlandıran Köyceğiz Halkıma, Misafirlerimize ve Hentbol severlerine sonsuz teşekkürlerimi sunar, müsabakalar sonrasında kupa alan alamayan tüm takımlarımızı kutlar, Başarılarının devamını dilerim ”dedi.

Köyceğiz Kaymakamı Erdinç DOLU, yaptığı konuşmada, organizasyonun 21 yıldır devam etmesinde katkısı olan Köyceğiz Belediyesi ve Türkiye Üniversite Sporları Federasyonuna teşekkür etti. Akdeniz ve Ege’nin birleştiği yerde Köyceğiz Gölü’nün kucakladığı yeşil ile mavinin buluştuğu ilçemizde, artık Köyceğiz’in bir parçası haline gelen ve sizlerin de katılımıyla canlanan şampiyonaya her yıl olduğu gibi bu yılda ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyar, katılan üniversitelere başarılar diliyorum “dedi.

Turnuvada dereceye giren üniversitelere ve sporculara ödüllerini Köyceğiz Kaymakamı Erdinç Dolu ve Köyceğiz Belediye Başkanı Kamil Ceylan, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz verdi. Plaket Töreninden sonra ödüller sahibini buldu.

Üniversite Kadın Takımlardan; Birinciliği Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, ikinciliği Uludağ Üniversitesi, üçüncülüğü de Celal Bayar Üniversitesi elde etti.

Erkek Takımlardan; Birinciliği Akdeniz Üniversitesi, ikinciliği Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, üçüncülüğü Marmara Üniversitesi elde etti.

Hatice Kaya açık Alan Plaj Hentbol şampiyonası finalinde ise Açık Alan Kadın Takımlardan; 1. Andromeda 2.Real Anka, 3.Köyceğiz, Açık Erkek Takımlardan; 1.Sebat Spor, 2.Muğla BüyükŞehir Belediye Spor,3.Manisa Goodfellas oldu.

 

Copyrigt © 2016 Köyceğiz Belediye Başkanlığı